Avukat | Merhum

Av. Subutay TARIM

Biyografi | Av. Subutay TARIM

19 Ocak.1932’ yılında Kars İlinde Avukat  Subutay TARIM 1923 Türkiye Büyük Millet Meclisi Kurucu Meclis Senatörlerinden İmamzade Ömer Efendi (Ömer TARIM)’ın çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

Lise öğrenimi İstanbul Erkek Lisesinde tamamlamış ve  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1976 yılında mezun olmuştur. MCT hukuk ofisinin esasen bugünkü  temellerini atan Av. Subutay TARIM 9 Nisan 1978 tarihinden vefatına kadar aralıksız bir şekilde 38 yıl avukatlık hizmeti vermiştir.

MCT hukuk &  Danışmanlık ofisinde kurucu avukat olan Av.Mesut Can TARIM’ın bütün eğitim ve öğretimine titizlikle önem vermiş olup, iş hayatında gelişmesi için  tecrübelerini aktarmış ve maddi ve manevi tüm desteğini sağlamıştır.

Eğitimi, kültürü,  etik değerleri ile mesleki saygınlığını korumuş ve tüm çevresine yardımseverliği ile tanınmıştır. Asıl uzmanlık alanı Taşınmaz Hukuku olup,  özellikle de  tapu iptal tescil ile kamulaştırma davalarında mesleğinde ekol hale gelmiştir.  Avukat Subutay TARIM’ 05.Ağustos.2016 yılında vefat etmiştir.